Обобщение по минути: Хърватия - България
29 мар 2022|Антон ИвановВреме за четене: 5 мин

Това е коментар, който не цели да бъде безпристрастен или професионален.

Втора поредна статия/коментар, в която обобщавам най-интересното в мач на националния ни отбор.

Преди мача

16:35 - Заради ранния час на мача се чувствам все едно е събота или неделя.

16:40 - Разбирам, че БНТ отново не иска да показва на много хора как се излагаме и за втори пореден път предава мач на националите по БНТ 3.

16:45 - С Велизар Димитров в студиото съм сигурен, че ни очаква “страхотен двубой и невероятни коментари”.

16:47 - Ясен Петров е прочел обобщението ми от предния мач на националите и този път титулярите не включват Ники Михайлов, Спас Делев и Васил Божиков. Слава Богу!

16:51 - Хърватите нямат загуба от 10 мача и имат 3 поредни победи над нас. Пак не ни очаква нищо добро.

16:52 - Хърватия излиза с доста резерви! Жалко, че няма да гледаме битка между Ковачич - Модрич срещу Малинов - Чочев.

16:59 - Ясен Петров се е поизбръснал и вече не прилича толкова на Ути Бъчваров.

Начало на мача

4’ - Усещам, че действията в мача ще бъдат основно пред нашата врата.

6’ - Бърза контра от нашите и за момент си помислих, че Спас Делев все пак е на терена.

11’ - След воле от хърватите и спасяване на Светослав Вуцов разбирам, че сме имали по-адекватни вратари от Ники Михайлов.

12’ - Жозе Моуриньо би бил горд как сме паркирали автобуса.

16’ - За малко да направим атака.

17’ - Нашите пак ме опровергават и правят атака, която завършва с ужасен далечен удар на Жуниньо Тодор Неделев Пернамбукано.

20’ - Светослав Вуцов отново спасява далечен удар и вече надмина всички постижения на Ники Михайлов в националния отбор.

27’ - Изненадващо или не вече почти 2 минути играта се развива в полето на Хърватия. Подценяват ни и явно не знаят, че 94-та година сме били световна сила във футбола!

40’ - Прогнозата ми за равностоен мач през първото полувреме се сбъдва и се ядосвам, защо не играх 2-3 лв. за равен в първата част.

45’ - Хърватите играят грубо все едно са в А окръжна. Нищо, да са живи и здрави, през второто ги наказваме и се прибират разревани.

Пауза на полувремето

Цитат от студиото - “България играе като наковалня”.

Начало на второто полувреме

46’ - Коментаторът на мача Ивайло Ангелов добре го каза “ще берем много ядове с Перишич на терена”.

49’ - Според Transfermarkt Матео Ковачич струва 45 милиона евро за сметка на това целият отбор на България е оценен на около 20 милиона евро. Специални благодарности на Боби Михайлов и компания.

55’ - Името на хърватския играч Дуйе Чалета-Цар ми звучи като име на някаква сръбска мешана скара.

59’ - Греда за Хърватия!

62’ -  Червен картон за хърватите и те остават с човек по-малко! Най-после съдията забеляза дърварските им изпълнения!

64’ - Десподов се опитва да възстанови равния брой играчи на терена, но получава само жълт картон.

68’ - Гооооооооол! Кирил Роналдо Десподов посича надутите хървати! Браво Киро, браво Десподов!

70’ - Червен картон за Кирил Десподов… Така са големите таланти - първо вкарват после забравят, че са с жълт картон и си свалят фланелката след гол все едно е финал в ШЛ.

72’ - Лука Модрич влиза като резерва, но за жалост Чочев не е на терена и няма да станем свидетели на този епичен двубой в средата на терена.

74’ - Дузпа! Съдията ни съсипва психически (или поне само мен) и отсъжда дузпа за Хърватия!

76’ - Гол! Модрич бележи и вече чувам Ясен Петров да казва - “Няма как да стане при положение, че те имат резерви като Модрич”.

80’ - Гол! Крамарич бележи след като развинти българската защита.

87’ - В чиста голова ситуация “трима на един” показахме, защо нямаме победа като гост от 2018 година.

89’ - Истинско балканско дерби и нищо, че е приятелски мач до момента има общо 5 жълти и 2 червени картона.

Край на мача: Хърватия 2 - 1 България

Жалко, че не взехме нищо от мача! На моменти бяхме по-добри от Хърватия, но заслуженият червен картон на Кирил Десподов обърна сериозно двубоя.