Епичният гол на Агуеро, който донесе титлата на Манчестър Сити
13 май 2022|Антон ИвановВреме за четене: 4 мин

Трудно е да се опише драмата, която се случи на този ден преди 10 години!

През сезон 2011-2012 Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед вървят рамо до рамо в битка за титлата в Англия.

Червените дяволи водят в класирането до октомври, когато правят равен с Ливърпул, а на следващата седмица са разгромени от Сити с резултат 6-1 на Олд Трафорд.

Чак през март Юнайтед се връща на първото място след серия от слаби резултати на небесносините.

С 6 оставащи мача и 8 точки преднина титлата изглежда решена в полза на червените дяволи.

В следващите кръгове Юнайтед правят 3 равни и губят срещу Сити с 1:0 след гол на Венсан Компани.

Всичко това води до първо място за Сити заради головата разлика в последния кръг.

Тогава двата отбора играят последните си мачове по едно и също време.

В последните минути на двата двубоя Юнайтед водят на с 1:0 на Съндърланд, а въпреки, че са с човек повече Сити губят от КПР с 2:1.

В 92-рата минута Един Джеко връща един гол за Сити.

Секунди по-късно мачът на Юнайтед приключва, а играчите на Сър Алекс са в очакване на триумфа.

В 94-ата минута в мача на Сити, след брилянтно повеждане на топката Серхио Агуеро бележи гол, който изпраща публиката и всички на стадиона в неописуема еуфория.

Голът на аржентинецът донесе първа титла за небесносините от 1968 г. Моментът пък остава като един от най-драматичните и запомнящи се в историята на Манчестър Сити и Висшата Лига.